poniedziałek, 25 czerwca 2012

Ci, którzy odpowiedzieli na mój apel o głosy w konkursie z papierem Saga, już przepis na karmelizowane gruszki znają. Myślę, że czas i pora podzielić się nim z całą resztą :)

   SKŁADNIKI:


  • 4 gruszki
  • 4 łyżki cukru
  • 4 plastry cytryny
  • 2 laski wanilii
  • papier do pieczenia SAGA 
Deser z gruszek na ciepło z  cytryną i laską wanilii

  PRZYGOTOWANIE:

Gruszki myjemy dokładnie i wycieramy. Wanilię przekrawamy na pół w poprzek i na pół wzdłuż. Cytrynę szorujemy w wodzie przy pomocy szczoteczki. Również wycieramy. Z papieru do pieczenia SAGA wycinamy 4 kwadraty o wielkości 30 cm X 30 cm. Cytrynę kroimy na plastry. Na każdym kawałku papieru, w centralnym miejscu kładziemy plasterek cytryny. Na plastrze cytryny ustawiamy gruszkę - pionowo. Wokół każdej gruszki sypiemy dookoła po łyżce cukru. Kładziemy też po dwa kawałki laski wanilii.

Zbieramy papier ku górze, tak by utworzyła się swego rodzaju sakiewka, którą przymocowujemy do ogonka gruszki za pomocą bawełnianej nitki.Pieczemy w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopni - około 50-60 minut. Po upieczeniu czekamy około 5 minut, następnie rozchylamy papier i polewamy gruszki wytworzonym podczas pieczenia karmelem. Możemy podać z bitą śmietaną lub lodami. 


Deser z gruszek na ciepło z cytryną i wanilią
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mające na celu reklamę innych blogów nie będą akceptowane.